AUDYCJA MUZYCZNA - MUZYKA ROZRYWKOWA MIĘDZYWOJENNEJ POLSKI

Nowy Rok rozpoczęliśmy z kulturą przez duże „K” czyli audycją muzyczną w wykonaniu instrumentalistów i wokalistów Filharmonii Podkarpackiej. Muzyka rozrywkowa międzywojennej Polski” - to tytuł spotkania, które odbyło się w poniedziałek 17 stycznia.....

Czym różni się muzyka rozrywkowa od popularnej? Czy w czasie pomiędzy pierwszą a drugą wojną światową ludzie mieli czas i ochotę na zabawę i jak ona wyglądała? Jakie gatunki muzyczne powstały w okresie dwudziestolecia międzywojennego? Tych i innych ciekawych informacji dowiedzieliśmy się podczas styczniowego spotkania, w trakcie którego przedszkolaki wysłuchały utworów z dwudziestolecia międzywojennego, poznały sławnych „śpiewających aktorów”- Mieczysława Foga, Eugeniusza Bodo oraz ich słynne utwory. Dzieci poznały budowę i brzmienie klarnetu- dętego instrumentu drewnianego. W ten sposób przedszkolaki poszerzają swoje doświadczenia, rozwijają zainteresowania i zaspokajają potrzebę obcowania ze sztuką.