ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIE DO AKCJI CHARYTATYWNO - EKOLOGICZNEJ

Marta Skiba

Zapraszamy do akcji zbierania kredek. Zbieramy  niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki tylko ołówkowe..........

W ten sposób uczymy  dzieci , że bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy oraz, iż pracą swoich małych rąk mogą osiągnąć wiele. Staramy się też wpajać im, że do naszych działań możemy wykorzystywać rzeczy i przedmioty, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik Dzieci przynoszą kredki zapakowane w foliowe woreczki i wkładają do specjalnego pudełka w swojej grupie. Po okresie kwarantanny  kredki są myte, zastrugiwane i pakowane kolorami. Następnie wysyłane na adres placówki.

Następnie Pan Edward najstarszy 80 letni wolontariusz i emerytowany krawiec w jednej osobie zasiada do maszyny i z  pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są przekazywane do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkowe małe dzieła i przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy.

Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.
Akcja trwa  do 4 marca