PRZEDSZKOLAKI W GR. I, II OBCHODZIŁY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

Maria Setera, Marta Skiba

Dnia 9 lutego w grupie I  w związku z obchodzonym „Międzynarodowym Dniem Pizzy” urządziliśmy swoją własną włoską pizzerię, w której działy się niesamowite rzeczy. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią tej bardzo popularnej potrawy i obejrzały filmik instruktażowy jak przygotować domową pizzę. Następnie otrzymały propozycję wykonania papierowej pizzy. Z wielkim zapałem zabrały się do przygotowywania składników i powstała pizza o jakiej każdy smakosz może tylko pomarzyć.  Dzięki temu udało nam się samodzielnie "upiec i udekorować" największą pizzę na świecie. Papierowa pizza okazała się ekscytującą zabawą ze świetnym efektem końcowym. Jednak największą niespodziankę dla dzieci stanowiło przygotowanie własnego kawałka pizzy. Przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały pizzerinki.  Po starannym umyciu rąk i założeniu okryć na głowę – kucharskich czapek  z napisem Master Chef , dzieci pod okiem swoich pań przygotowywały danie nakładając ulubione składniki  i posypując serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizzerinki  powędrowały do kuchni, aby się upiec. Dzieci nie mogły się doczekać. Jednak gdy w przedszkolu zaczął roznosić się zapach upieczonych pizzerinek, był to znak, że za chwilę będą mogły spróbować własnoręcznie przygotowanego dania, co zrobiły z wielkim apetytem. Tego dnia było pysznie, zdrowo i kolorowo !!!

Przedszkolaki  z grupy II również dowiedziały się wiele ciekawych informacji na temat pizzy. Między innymi  z jakiego państwa pochodzi oraz skąd się wzięła nazwa pizzy.   Dzieci uczestniczyły w zabawach tematycznych – przeliczały kawałki pizzy, nakładały na pizzę składniki wg jej rodzaju, rozwiązywały zagadki związane z pizzą, łączyły w pary i szukały odpowiednich składników pizzy.  Dzieci poznały  proces powstawania pizzy. Wykonały pracę plastyczną dzięki, której mogły poćwiczyć motorykę małą. Na talerzykach, które wcześniej pomalowały na kolor czerwony kredkami woskowymi naklejały składniki. Każdy przedszkolak przygotował pizzę ze składników, które najbardziej lubi.

GALERIA ZDJĘĆ Z ZAJĘĆ