DZIEŃ OKAZYWANIA UCZUĆ - WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, Tobie podaruję"

W dniu św. Walentego panował wyjątkowy nastrój. W przedszkolu królował kolor czerwony. Dzieci wysłuchały historię o św. Walentym, poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Poznały słowo kocham w różnych językach, prawiły sobie komplementy i mówiły miłe słowa oraz mówiły, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie. Dzieci, ubrane w czerwone stroje z sercowymi elementami, wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, przy melodii „Mam chusteczkę …. bawiły się w zabawę „Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone….”, brały udział w zabawach ruchowych z chustą animacyjną : "Latające serduszka", "Serduszkowy tunel" oraz w zabawach muzyczno- rytmicznych "Serduszkowe pary", "Serduszkowe rytmy, "itp. Następnie wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały prace plastyczne i laurki, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim najbliższym.

Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia.