DZIEŃ CZEKOLADY W GRUPIE IV

Ewelina Dobosz

„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała".

12 kwietnia obchodzimy jeden z najsłodszych dni w całym roku – Światowy Dzień Czekolady

MARCHEWKOWE ŚWIĘTO W PRZEDSZKOLU

Bożena Pazdan

„Na marchewki urodziny Wszystkie zeszły się jarzyny.”
A marchewka gości wita I o zdrowie grzecznie pyta.”

We wtorek 4 kwietnia  dzieci z naszego przedszkola obchodziły "Dzień marchewki."

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Ewelina Dobosz

Wyrażając solidarność z osobami autystycznymi 31 marca w piątek nasze grupy przedszkolne  wspólnie z pracownikami przedszkola przyłączyły się do akcji Zaświeć się na niebiesko”., której celem jest przede wszystkim, zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby z tym zaburzeniem oraz ich najbliżsi.

OBCHODY ŚWIĘTA MARCHEWKI - OGŁOSZENIE

Bożena Pazdan

4 KWIETNIA (wtorek) w przedszkolu będziemy obchodzić MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MARCHEWKI.
Zwracamy się z prośbą do Rodziców, aby dzieci w tym dniu w miarę możliwości przyszły do przedszkola UBRANE NA POMARAŃCZOWO.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM
ZA UDZIAŁ W AKCJI „GÓRA GROSZA 2022”
ORGANIZOWANEJ PRZEZ TOWARZYSTWO NASZ DOM W WARSZAWIE.

DZIĘKUJEMY ZA ŻYCZLIWOŚĆ, OFIARNOŚĆ, KAŻDY MALUTKI GROSIK.

PODCZAS TEGOROCZNEJ ZBIÓRKI MONET GROSZOWYCH

ZEBRANO: 100 ZŁ 94 GR

DZIĘKUJEMY !

PALMY WIELKANOCNE

Martyna Kosińska

Zgodnie z tradycją Niedziela Palmowa kończy okres Wielkiego Postu i rozpoczyna Wielki Tydzień – męki i śmierci Chrystusa aż do chwalebnego Zmartwychwstania. Jest obchodzona na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

II MIEJSCE W ZBIÓRCE TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole zajęło II miejsce w ogólnopolskim konkursie PLANETA MA ZNACZENIE zorganizowanym w ramach projektu Zbieraj Baterie i Telefony!
Dzięki Państwu udało się zebrać 10 kg zużytych telefonów komórkowych i wygrać nagrody dla przedszkola - zestaw gier planszowych.

Bardzo niewiele zabrakło do zajecia I miejsca - zdobycia podłogi interaktywnej.
Mimo wszystko cieszymy się z nagrody. Składamy serdeczne podziekowania wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę, liczymy na dalszą pomoc w zdobywaniu nagród dla dzieci i przedszkola w innych organizowanych akcjach oraz konkursach na terenie przedszkola.
WYNIKI KONKURSU

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU - DZIEŃ NIEBIESKI - OGŁOSZENIE

Ewelina Dobosz

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem oraz  ich rodzin.  Symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu. Nasza wiedza o autyzmie jest wciąż za mała.

W naszym przedszkolu obchodzimy ten dzień 31 marca w piątek.
Prosimy, aby dzieci w dniu 31 marca (piątek ) przyszły do przedszkola ubrane w barwach niebieskich lub z niebieskimi elementami.

PRELEKCJA DLA RODZICÓW - SKUTECZNOŚĆ NAUCZANIA MATEMATYKI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

W zwiazku z realizacja projektu grantowego „KODUJEMY, RUSZAMY SIĘ I GRAMY - MATEMATYCZNE KOMPETENCJE ROZWIJAMY” w ramach programu grantowego "Rosnę z matematyką" sponsorowanego przez mBank  13 marca 2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się Prelekcja dla Rodziców i Rady Pedagogicznej nt. Skuteczność nauczania matematyki w wieku przedszkolnym - zabawy w domu i w przedszkolu".

MINI SESJA ZDJĘCIOWA

Celem uzupełnienia informacji oraz w związku z pojawieniem się kolejnej oferty, przedstawiamy propozycje dwóch sesji zdjęciowych.
Do poniedziałku tj. do 20 marca można zgłaszać chęć udziału dziecka w sesjii zdjęciowej WYBRANEJ FIRMY w poszczególnych grupach. Wybór Firmy jest uzależniony od ilości zgłoszeń ....

ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI

Maria Setera

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca.

ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU LOGOPEDYCZNEGO PT. ?LOGOPEDIA W WIERSZU?

Ewelina Dobosz

Jest nam niezwykle miło poinformować o dostarczonym Dyplomie z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Ropczycach dla Elizy Cender z grupy III za udział w Powiatowym Konkursie Logopedycznym „Logopedia w wierszu” która wystąpiła z wierszem pt. „Katar Misia”

Serdecznie dziękujemy Elizie Cender  za zaangażowanie i pracę jaką włożyła w naukę i recytację  wiersza.